Lasso na kleszcze – czym jest ten przedmiot?
Lasso na kleszcze – czym jest ten przedmiot?

Kleszcze to pajęczaki, które polują na zwierzęta i ludzi. Są praktycznie wszędzie, a łagodne zimy sprawiły, że sezon na nie trwa cały rok. Pasożyty te przenoszą choroby, a w skrajnych przypadkach mogą doprowadzić do śmierci ofiary. Jednym ze sposobów walki z pajęczakami jest lasso na kleszcze. Czym jest ten niebywały sposób?

Czy wiesz, że kleszcze mogą występować wszędzie? Popularna kiedyś opinia, że pajęczaki te można spotkać wyłącznie w lesie jest dawno nieaktualna. Narazić się na kleszcze możesz na swojej działce, a nawet… na osiedlu bloków! Lasso na kleszcze pomoże Ci jednak w zniwelowaniu skutków ukłucia tego intruza.

Dlaczego trzeba wyjmować całe kleszcze?

Na początku pamiętaj, że zaraz po znalezieniu kleszcza niezwłocznie musisz się go pozbyć. Wiele osób usuwa te pasożyty w nieumiejętny sposób. Co to znaczy? Choć kleszcze nie siedzą głęboko w ciele ofiary i nie są mocno do niego przykute, to jednak łatwo je „uszkodzić”. Kleszcza musisz wyjąć tak, aby całe jego ciało wyszło z miejsca ukłucia. Wyciąganie kleszcza pęsetą, a już na pewno ręką, jest bardzo złym pomysłem. Pęseta bywa mało precyzyjna i łatwo nią uszkodzić kleszcza, a ręka podobnie, może spowodować niepotrzebne manipulacje przy pasożycie, co prowadzi od oddania treści żołądka, w której znajdują się toksyny.

Kleszcza musisz uchwycić jednym, pewnym ruchem i wyjąć z ciała ukąszonego organizmu. Idealnie nadaje się do tego lasso na kleszcze Trix. To szwedzki wynalazek, dzięki któremu z łatwością pozbędziesz się całego kleszcza, bez trudności, nerwów i zaawansowanych technicznie urządzeń lub wielkich umiejętności.

Czym jest lasso na kleszcze?

To przyrząd do usuwania kleszczy, polecany zarówno dla ludzi jak i zwierząt. System ten pozwala delikatnie i bezboleśnie zniwelować skutki ukąszenia kleszcza. Umożliwi Ci szybkie wyjęcie pasożyta, bez zostawienia jego części w środku. Konstrukcja lassa sprawia, że bez problemu wyjmiesz kleszcza z sierści psa, niedostępnych miejsc (np. ucha), a nawet ze skóry niespokojnego się dziecka.

Całość działa na zasadzie klasycznego lassa, które owija się wokół kleszcza, a wtedy wystarczy jedynie lekko pociągnąć lasso pionowo w górę. Duża wytrzymałość włókna pętelki pozwala na wyciągnięcie większości pasożytów, które są aktualnie znane. Co ciekawe, lasso znajduje zastosowanie w wielu gabinetach weterynaryjnych i lekarskich, a więc warto mieć je w swojej apteczce.

Lasso na kleszcze to bardzo skuteczny sposób reagowania, który może uchronić Cię przed chorobami odkleszczowymi. Pamiętaj, że ich leczenie jest trudne, mozolne i niekiedy drogie, więc dużo lepiej zainwestować w pewny sprzęt. Na koniec pamiętaj, że po wyciągnięciu kleszcza, musisz dokładnie obserwować miejsce ukłucia. Jakiekolwiek zmiany skórne, ból, zawroty głowy i podobne powinny niezwłocznie zdeterminować Cię do odwiedzenia lekarza (w przypadku ludzi) lub weterynarza (w przypadku zwierząt).

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl