LASSO TRIX™

Przyrząd do usuwania kleszczy - Lasso na kleszcze

Trix™ to oryginalny szwedzki przyrząd do prawidłowego usuwania kleszczy przeznaczony dla ludzi i zwierząt. Przeznaczony do wielokrotnego użytku, z możliwością dezynfekcji.

Trix™ jest zarejestrowanym wyrobem medycznym klasy I. - przeszedł pozytywnie weryfikację w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych w Warszawie.

Testy

Lasso Trix™ przetestowano pod względem bezpieczeństwa i skuteczności w laboratoriach medycznych koncernu SAAB. Ponadto, producent przeprowadził próby usuwania na 12 tys. kleszczy, z których każdy został poddany oględzinom pod mikroskopem w celu stwierdzenia mikrouszkodzeń. Badania wykazały, iż ponad 90% kleszczy zostało usuniętych w całości, co plasuje urządzenie na pierwszym miejscu pod względem skuteczności wśród innych przyrządów dostępnych na świecie.

Trix™ testowano głównie na psach, kotach, krowach, koniach, a także doskonale sprawdził się w próbach na ludziach. 
 

 

Atuty przyrządu:

  • skonstruowany specjalnie do bezpiecznego usuwania kleszczy,
  • usuwa pasożyta w całości w prosty, bezbolesny i niezawodny sposób,
  • usuwa nawet najmniejsze rozmiary kleszcza,
  • konstrukcja lassa umożliwia prawidłowe wykręcenie kleszcza, zapobiegając groźnym infekcjom,
  • przyrząd jest szczególnie pomocny w przypadku ruchliwych dzieci, a także zwierząt.
  • umożliwia usuwanie kleszczy z uszu, grubej sierści i innych trudno dostępnych miejsc,
  • usunięty kleszcz znajduje się zawsze na końcu lassa; pętelka wykonana jest z nowoczesnego włókna węglowego o dużej wytrzymałości,
  • załączona fiolka umożliwia przekazanie kleszcza do badania laboratoryjnego.

 

Pamiętaj! - odpowiednio wczesne i prawidłowe usunięcie kleszcza zapobiega zakażeniom i powikłaniom spowodowanym poważnymi chorobami odkleszczowymi.

 

INSTRUKCJA OBSŁUGI - 3 KROKI

 

Przyrząd do usuwania kleszczy - Lasso na kleszcze

 

Usunięcie kleszcza za pomocą lassa polega na umieszczeniu wysuwanej pętelki wokół kleszcza (1), możliwie najbliżej skóry, i wykręceniu kleszcza w dowolnym kierunku (2), trzymając przyrząd zawsze prostopadle do skóry (3). Rozmiary i kształt przyrządu pozwalają na łatwe umieszczenie go w uszach, grubej sierści i innych trudno dostępnych miejscach. Przyrząd jest równie skuteczny nawet, jeśli sierść lub włosy dostaną się do pętelki. Usunięty kleszcz znajduje się zawsze na końcu przyrządu tak, że można się go pozbyć w prosty sposób.

 

    jak usunąć kleszcza

 

Czym zdezynfekować ranę po kleszczu? Sprawdzi się zarówno woda utleniona, jak i środki odkażające na bazie alkoholu.
Co zrobić z kleszczem po wyjęciu go? Według ekspertów najskuteczniejsze jest włożenie kleszcze między chusteczkę i zmiażdżenie go twardym przedmiotem. Musimy się jednak upewnić, że ta metoda zadziałała. 
 
WYKRĘĆ KLESZCZA, NIE CIĄGNIJ!

Odcinek gębowy kleszcza zaopatrzony jest w haczyki (hipostomy), zapewniające mu osadzenie się w ciele ofiary. Ze względu na swoją budowę przy próbie wyciągnięcia hipostomy wbijają się coraz mocniej. Wzrasta wtedy ryzyko rozerwania kleszcza.

Jeśli zamiast tego wykręcimy kleszcza, hipostomy odczepią się, co umożliwi jego całkowite i bezbolesne usunięcie. Testy wykazują, że kierunek wykręcania nie ma znaczenia dla skuteczności zabiegu.
Jeśli zaczerwienienie, które obserwujemy po wyciągnięciu kleszcza nie zmniejsza się, a rozszerza, powinniśmy jak najszybciej zasięgnąć porady lekarskiej.
 
ZBADAJ KLESZCZA
 
kleszcze jak usunąć
 
Producentem przyrządu jest firma Karo Pharma AB z siedzibą w Sztokholmie, Szwecja.
Wyłącznym dystrybutorem w Polsce jest firma Premium Brands Tybura Sp. j.
 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl