INSTRUKCJA OBSŁUGI

INSTRUKCJA OBSŁUGI - 3 KROKI

 

 

Usunięcie kleszcza za pomocą lassa polega na umieszczeniu wysuwanej pętelki wokół kleszcza (1), możliwie najbliżej skóry, i wykręceniu kleszcza w dowolnym kierunku (2), trzymając przyrząd zawsze prostopadle do skóry (3). Rozmiary i kształt przyrządu pozwalają na łatwe umieszczenie go w uszach, grubej sierści i innych trudno dostępnych miejscach. Jeśli kleszcz jest bardzo mały, lekko dociśnij skórę końcówką przyrządu, by lepiej uchwycić pajęczaka. Przyrząd jest równie skuteczny nawet, jeśli sierść lub włosy dostaną się do pętelki. Usunięty kleszcz znajduje się zawsze na końcu przyrządu tak, że można się go pozbyć w prosty sposób.

 

    

 

Czym zdezynfekować ranę po kleszczu? Sprawdzi się zarówno woda utleniona, jak i środki odkażające na bazie alkoholu.
Co zrobić z kleszczem po wyjęciu go? Według ekspertów najskuteczniejsze jest włożenie kleszcze między chusteczkę i zmiażdżenie go twardym przedmiotem. Musimy się jednak upewnić, że ta metoda zadziałała. 
 
WYKRĘĆ KLESZCZA, NIE CIĄGNIJ!

Odcinek gębowy kleszcza zaopatrzony jest w haczyki (hipostomy), zapewniające mu osadzenie się w ciele ofiary. Ze względu na swoją budowę przy próbie wyciągnięcia hipostomy wbijają się coraz mocniej. Wzrasta wtedy ryzyko rozerwania kleszcza.

Jeśli zamiast tego wykręcimy kleszcza, hipostomy odczepią się, co umożliwi jego całkowite i bezbolesne usunięcie. Testy wykazują, że kierunek wykręcania nie ma znaczenia dla skuteczności zabiegu.
Jeśli zaczerwienienie, które obserwujemy po wyciągnięciu kleszcza nie zmniejsza się, a rozszerza, powinniśmy jak najszybciej zasięgnąć porady lekarskiej.
 
ZBADAJ KLESZCZA
 
 
Producentem przyrządu jest firma Karo Pharma AB z siedzibą w Sztokholmie, Szwecja.
Wyłącznym dystrybutorem w Polsce jest firma Premium Brands Tybura Sp. j.
 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl